Zázemí

Klub má dvě zázemí v Žalově. Dřevěný srub ve starém sadu v Potokách a maringotku na louce u Vltavy poblíž zdymadel. Každé zázemí nabízí jiný typ krajiny, jiné prostředí, náladu, energii. V Řeži máme louku s dvěmi zařízenými maringotkami.

Srub se nachází ve stínu lesa a vyžaduje klid a opatrnost. Terén v okolí srubu je bohužel nerovný a plný nástrah, jako jsou větve stromů anebo pichlavé křoví. Maringotka na louce je zalitá sluncem a krajina je plná podnětů, pohybu a neklidu. V zázemí  má každý místo na své osobní věci. 

Jsme převážně na cestách, srub a maringotka slouží hlavně jako místo srazu a odpočinku. Chodíme na Levý Hradec, k Vltavě, na Holý vrch, do Tichého údolí, do sadů kolem Solníků, do Únětic a všude, kam nás nohy donesou.

Součástí dětského klubu je malý zvířecí koutek – jeho součástí jsou momentálně kozy, morčata, králíci a několik koček. Zvířata mají svůj jasně vymezený prostor. Všechna jsou zvyklá na děti, registrovaná, odčervená, očkovaná a v pravidelné kontrole veterináře. 

    

U srubu i v maringotce je zařízen kompostovací separační záchod. Záchodová mísa je separační, takže pro děti je to oproti klasickému záchodu mírný rozdíl, ale velice rychle se naučí tento typ záchodu používat. Odpad  pravidelně zasypáváme hlínou a pilinami, takže nesmrdí. Děti si myjí ruce u zázemí v tekoucí vodě s dezinfekčním roztokem nebo v umyvadélku mýdlem. 

V Řeži pobýváme v akátovém háji, ve kterém máme dvě velké maringotky. Jedna maringotka slouží v zimě, nebo za deště, jako místo k odpočívání po obědě, druhá je přizpůsobena jako prostor pro hraní si za špatného počasí – obě maringotky jsou vybaveny malými kamny, která je v zimě dokáží dostatečně vyhřát. V létě pobýváme převážně venku, kde stojí postaveny dva altány, kdy jeden je s podlážkou, kde děti mohou odpočívat, druhý je vybaven jako jídelna. Podobně jako v Žalově, tady také máme separační záchody. Pitná voda je pravidelně dovážena technickými službami města v čistých barelech.

Nově máme díky velké ochotě Miroslava Valty zázemí na Rakovnicku, poblíže Mutějovic. Jedná se o mýtinu na kraji lesa, kde je nově zařízeno sociální zařízení a dva veliké stany na přespání. Toto místo nám zejména v létě louží ke školkám v přírodě a táborům s dětmi.