Jídlo a zdraví

Dítě si na každý den přináší dopolední svačinu a nápoj v lahvičce. Teplý oběd se poté skládá z polévky a druhého chodu. Pitná voda, nebo čaj jsou k dispozici po celou dobu aktivit.

Při vstupu do klubu je nutné přinést prohlášení od dětské lékařky – stejné jako do klasické školky – že je dítko schopno navštěvovat skupinové zařízení a netrpí žádnou závažnou chorobou. Pokud bere léky, má nějaké alergie, nebo zdravotní komplikace, je nutno toto uvést do zápisového listu.

Doporučujeme děti nechat očkovat proti infekční žloutence a klíšťové encefalitidě. Snažíme se děti otužovat, strava je zdravá a pestrá, čaje bylinkové a voňavé, takže nemocnost je u nás minimální.

Pokud bude dítko při ranním předávání evidentně nemocné, není možné, aby do dětského klubu toho dne nastoupilo. Při celodenním pobytu venku nepokládáme vodovou rýmu za nemoc, ale v případě silného kašle, zelené rýmy nebo teploty nad 37 vám bude dítko vráceno domu. Ne proto, že bychom provoz s jedním marodem nezvládli. Děti se velmi snadno nakazí navzájem, a tak by od nás bylo vůči ostatním dětem a jejich rodičům velmi nezodpovědné nemocné dítě ve skupině nechávat.