Jídlo a zdraví

    Dítě si na každý den přináší dopolední svačinu a nápoj na dopoledne. Teplý oběd se poté skládá z polévky a druhého chodu. 

    Při vstupu do klubu je nutné přinést prohlášení od dětské lékařky – stejné jako do klasické školky – že je dítko schopno navštěvovat skupinové zařízení a netrpí žádnou závažnou chorobou (Formuláře a dokumenty). Pokud bere léky, má nějaké alergie, nebo zdravotní komplikace, je nutno  toto uvést do zápisového listu. Důrazně doporučujeme děti nechat očkovat proti žloutence a klíšťové encefalitidě. Snažíme se děti nenásilně otužovat, strava je zdravá a pestrá, čaje bylinkové voňavé, takže nemocnost je u nás minimální.

    Pokud bude dítko při ranním předávání evidentně nemocné, není možné, aby do dětského klubu toho dne nastoupilo. Samozřejmě si nemyslíme, že úmyslně přivedete človíčka nemocného, ale každý máme jinou hranici tolerance (i k nemocem). Při celodenním pobytu venku nepokládáme vodovou rýmu za nemoc, ale v případě silného kašle, zelené rýmy nebo teploty nad 37 vám bude dítko vráceno. Ne proto, že bychom provoz s jedním marodem nezvládli. Děti se velmi snadno nakazí navzájem, a tak by od nás bylo vůči ostatním dětem a jejich rodičům velmi nezodpovědné nemocné dítě ve skupině nechávat.
Comments