Dětský klub

    Dětský klub při o. s. Esedra inspirovaný lesními školkami, jež existují na mnoha místech v Evropě, zvláště ve Skandinávii a v německy mluvících zemích. U nás jimi inspirované dětské kluby také postupně vznikají. Jsou velmi různé - od těch, kdy jsou děti opravdu jen venku a nemají ani žádné stálé zázemí, po ty, kdy jenom chodí na časté procházky.

    My jsme zvolili jakousi naší vlastní střední cestu. Děti budou venku co nejvíce, ale ne stále - dětem sice nečas často nevadí, ale mnohdy nedokážou samy odhadnout, jestli nejsou třeba zmrzlé nebo unavené. Zázemí nám tvoří dřevěný srub. Také považujeme za důležité tvořit vlastmíma rukama nejen z kamenů a hlíny, ale i barev, látek, papíru... Přestože život v lese kolem nás je pro nás velkou inspirací a kouzlem, není tím jediným, čím se budeme zabývat.

    V dětském klubu bude současně okolo 15ti dětí. Je možné chodit na ranní i odpolední blok (8:00-12:00 a 13:00-16:00), nebo jen dopoledne (8:00-12:00). Děti by měly v klubu být alespoň dva dny v týdnu, aby se jim stal známým prostředím. Výjimku tvoří samozřejmě předškoláci.

    Přítomni budou vždy alespoň 2 dospělí lidé, tedy pedagog či specializovaná chůva.

    Máte-li zájem, ozvěte se nám e-mailem, rádi vám poskytneme podrobnější informace.

    Místem působení je Starý sad v ulici Potoky, naproti Levému Hradci, Roztoky Žalov (jako zázemí máme k dispozici dřevěný srub a pozemek s maringotkou u Vltavy).

    V Husinci je naším zázemím akátový háj mezi Polepšovnou Ticha a bytovkami Nad Údolím, Řež (využíváme dvě maringotky).
Comments